W świecie gatunków filmowych

Dnia 27.01.2020 r. (poniedziałek) wszystkie klasy szóste udały się do goleniowskiego kina na lekcję filmową pod nazwą "W świecie gatunków filmowych", realizowaną przez Centrum Edukacji Filmowej z Wołomina.

Uczniowie podczas lekcji dowiedzieli się, czym jest konwencja gatunkowa; poznali różnicę pomiędzy kinem gatunkowym a autorskim; odkryli różnice pomiędzy komizmem sytuacyjnym, słownym i postaci; poznali podział na rodzaje filmowe, a także zaznajomili się z popularnymi gatunkami filmowymi takimi jak: fantasy, science fiction, komedia, western, film przygodowy, film kryminalny (wraz z podgatunkiem: bonder), fund footage, mockument, które były zilustrowane odpowiednimi fragmentami filmowymi; również pojęcie hybrydy gatunkowej nie jest im już obce; prześledzili także motywy i schematy fabularne wybranych gatunków filmowych.
Po niezwykle ciekawej lekcji nastąpiła projekcja filmu science fiction "Między nami kosmos" w reżyserii Petera Chelsoma, który uświadomił uczniom, że nawet kosmos nie jest w stanie ograniczyć człowieka w podążaniu za miłością, marzeniami, prawdą o własnej tożsamości.