Takiego dnia jeszcze nie było!!!

W piątek, 31.01.2020 w naszej szkole odbyła się coroczna impreza " El Dia de Tapas". Tym razem typowo hiszpańskie przysmaki przygotowali uczniowie klas IV-V-VI. Stoły wręcz uginały się pod ilością kanapek, sałatek, galaretek, ...

W tym roku po raz pierwszy zorganizowany został konkurs kulinarny na najlepsze danie hiszpańskie według przepisów, które uczniowie dostali wcześniej od Pań uczących języka hiszpańskiego. Kilkoro uczniów
Adrian z klasy Vc, Hania i Gabrysia z klasy VIc, Jaś z klasy IVa oraz Patrycja z klasy VIb - podjęło wyzwanie i przygotowało hiszpańskie potrawy, które zachwyciły Panią Martynę, pomysłodawczynię tego konkursu. Wszystkie dania kuchni hiszpańskiej były pyszne, ale szczególnie pragniemy pogratulować kulinarnych umiejętności Kindze z klasy Vb, która przygotowała fantastyczny hiszpański Flan. Pani Martyna, jako wieloletnia mieszkanka Hiszpanii, śmiało stwierdziła, że danie Kingi mogłoby się znaleźć w każdej hiszpańskiej restauracji.
Poza zdolnościami kulinarnymi, nasi uczniowie jak zwykle, wykazali się ogromną energią i wspaniałym zaangażowaniem w zabawę. Sprzedaży tapas towarzyszyły bowiem tańce oraz znane układy choreograficzne do hiszpańskich przebojów. Cudownie było widzieć uczniów naszej szkoły, którzy razem, bez względu na wiek, bawili się i tańczyli, a przy okazji uzbierali bardzo dużo pieniędzy. Dodatkowym elementem El dia de tapas była rywalizacja dotycząca zgromadzenia jak największej ilości pieniędzy ze sprzedaży hiszpańskich przystawek. A oto wyniki:
Klasa IV a- 248,40
Klasa IV b- 411,70 (zwycięzcy)
Klasa Va- 256,30
Klasa Vb- 65,53
Klasa Vc- 344,05   
Klasa VIa- 192,25
Klasa VIb- 174,67
Klasa VIc- 113,90
Razem to ponad 1800zł!

Środki z akcji zastaną przekazane Fundacji na Rzecz Pomocy, Edukacji i Rozwoju Dzieci, działającej przy naszej szkole, z których cześć (300 zł) otrzyma zwycięska klasa na wycieczkę integracyjną. Gratulujemy klasie IVB Składamy ogromne podziękowania pozostałym klasom i równie mocno zaangażowanym rodzicom, a także uczniom klasy VIIa oraz Ib naszego liceum za pomoc przy organizacji tej imprezy. Osobne podziękowania kierujemy do pań Marty Osińskiej oraz Martyny Cenkier za koordynowanie całego przedsięwzięcia!
Zapraszamy do galerii zdjęć i do zobaczenia za kilka miesięcy, kiedy to starsi uczniowie będą przygotowywać hiszpańskie tapas!